STRIKE ΣΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΗΣ ΕΨΥΚΑ

Γράφτηκε από
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Για  4η συνεχή χρονιά οι αθλητές της ΕΨΥΚΑ Θεσσαλονίκης κατέκτησαν την 1η θέση στο 4ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ BOWLING του Συλλόγου Συνδρόμου Down Ελλάδος.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 24 Μαρτίου  2018, στo Pin City στη Θεσσαλονίκη, στο πλαίσιο του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Συνδρόμου Down.

Στην Υψηλή Κατηγορία νικητές στέφθηκαν οι αθλητές: Δημήτρης Στίνης (αρχηγός ομάδας), Βασίλης Παπαπέτρου, Αθανασία Παπαδοπούλου και Δημήτρης Μπάμπας.

Οι αθλητές που πήραν μέρος στη Μεσαία Κατηγορία και κατέκτησαν τη 2η θέση ήταν οι εξής: Στέλιος Παπακωνσταντίνου, Μαριάννα Μίτη, Χριστίνα Τσιολάκη και Δημήτρης Μήτκας.

Αξίζει να αναφερθεί το γεγονός ότι χειροκροτήθηκε από όλους η παίκτρια Μαριάννα Μίτη, η οποία παρά την κούραση των δύο αγώνων που είχαν προηγηθεί, με δική της πρωτοβουλία, προσφέρθηκε να διαγωνιστεί επίσης με ομάδα αθλητών συνεργαζόμενου φορέα προκειμένου να στηρίξει την προσπάθειά τους.

Στις απονομές της εκδήλωσης παρευρέθη, δείχνοντας την ευαισθησία της προς τα άτομα με αναπηρία, η Βουλευτής Α' Θεσσαλονίκης κα Έλενα Ράπτη.

Ακολουθούν φωτογραφίες από το τουρνουά...

Διαβάστηκε 173 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 01 Δεκεμβρίου 2002 00:00